سمپاشی پشه

در این مقاله با مراحل زندگی پشه آشنا می شویدهمچنین پیشگیری از ورود پشه ها و روش و سمپاشی پشه ها را ارائه می دهیماز آنجاییکه پشه ها داراي دگردیسی کامل بوده لذا سه مرحله از 4 مرحله زندگی خود یعنی تخم ،لارو و پوپ را در آب زندگی کرده تنها مرحله بلوغ خود را در محیط بیرون از آب زندگی کرده و تنها در این مرحله است که جنس مـاده آن بـراي تخمگـذاری نیـاز بـه ری و خونخواري دارد لذا مبارزه اصلی بر روي پشه ها بر روي مبارزه با مراحل لاروي می باشد و یا با پرکردن لانه هاي لاروي ، جمع آو دفع زباله ها ، نخاله هاي ساختمانی ، جمع آوري و دفع لاستیکهاي ماشین قوطی هاي مانند قوطی کنسرو و هر آن چیزي که در آن آب جمع شود از جمله کارهایی است که در کاهش وفور پشه ها موثر است.

اهمیت پزشکی : بیماریهاي مالاریا ،وشرریا بانکروفتی ،تب زرد ،تب دانگ ،بروگیا مالائی ،آربوویروسها و ویروسهاي مولد آنسفالیت بیماریهایی هستند . که توسط پشه ها منتقل می شود.

نظر خود را بنویسید

ایمیل شما نمایش داده نمی شود

نظرات کاربران

امیر ارسلان

با سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان. اتاق بنده بالای ۲۰تا پشه هست که من هرورز میکشم و تمام نمیشود خواهش مندم قوی ترین سم خود را بگید بنده تهیه کنم واقعا دیگه نمیتونم با این وجود بخابم خیلی زیادن هرروز ۲۰الی ۳۰تا پشه در اتاق من هستن خواهش میکنم یه جواب قانع کننده بهم بدید ممنون.

پاسخ کارشناس

سلام لطفا با ما تلفنی تماس بگیرید تا کارشناسان ما شما را در مورد سمپاشی پشه راهنمایی کنند.